Image Style Preview Image Manager (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Language
tr: Dil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Authored by
tr: Yazan

en: Media
tr: Medya

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Revert
tr: Geri al

en: Revision
tr: Sürüm

en: Changed
tr: Değişti

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Preview image
tr: Görseli önizle

en: label
tr: etiket

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
tr: Nihai dosyaların nerede saklanacağını seçin. Dosyaların özel saklanması, açık dosyalara kıyasla fazladan önemli ölçüde yük getirir ama bu alanlardaki dosyalara erişimi kısıtlamanıza da olanak sağlar.

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Storage settings
tr: Depolama ayarları

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
tr: @language çevirisini %revision-date tarihindeki sürüme geri döndürmek istediğinizden emin misiniz?

en: Revert content shared among translations
tr: Çeviriler arasında paylaşılan içeriği geri al

en: Set as current revision
tr: Geçerli sürüm olarak ayarla
