Indiana University Theme (2.1.0-beta9) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: New
fr: Nouveau

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to Content
fr: Aller au contenu

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Secondary navigation
fr: Navigation secondaire

en: Last page
fr: Dernière page

en: Local Tasks
fr: Tâches Locales

en: You have unsaved changes.
fr: Vous avez des changements non enregistrés.

en: First page
fr: Première page
