Indiana University Paragraphs (2.0.2) - en to mr translation catalogue (26 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Images
mr: चित्रे

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Language
mr: भाषा

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: File
mr: फाईल

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: True
mr: सत्य

en: View
mr: बघा

en: Text
mr: अक्षर

en: All
mr: सर्व

en: Done
mr: पूर्ण झाले

en: Block
mr: भाग

en: Off
mr: बंद

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
