Indiana University Paragraphs (2.0.3) - en to oc translation catalogue (48 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Images
oc: Imatges

en: Content
oc: Contengut

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: Language
oc: Lenga

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Categories
oc: Categorias

en: File
oc: Fichièr

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: True
oc: Verai

en: View
oc: Veire

en: Section
oc: Seccion

en: Text
oc: Tèxte

en: All
oc: Tot

en: Done
oc: Acabat

en: Block
oc: Blòt

en: Off
oc: Desactivat

en: Header
oc: Entèsta

en: Published
oc: Publicat

en: Items
oc: Elements

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Banner
oc: Bandièra

en: Stats
oc: Estatisticas

en: Sort by
oc: Triar per

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Feature
oc: Foncionalitat

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Tabs
oc: Onglets

en: Apply
oc: Aplicar

en: Columns
oc: Colomnas

en: Panel
oc: Panèl

en: Offset
oc: Decalatge

en: More link
oc: Ligam "plus"

en: Column
oc: Colomna

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Background image
oc: Imatge de rèireplan

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: features
oc: foncionalitats (features)

en: Master
oc: Maître
