Indiana University Paragraphs (2.0.3) - en to tr translation catalogue (57 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Images
tr: Resimler

en: Content
tr: İçerik

en: Item
tr: Öğe

en: Type
tr: Tip

en: Language
tr: Dil

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Categories
tr: Kategoriler

en: File
tr: Dosya

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: True
tr: Doğru

en: View
tr: Görüntüle

en: Section
tr: Bölüm

en: Text
tr: Metin

en: All
tr: Tümü

en: Done
tr: Tamam

en: Block
tr: Blok

en: Off
tr: Kapalı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Published
tr: Yayında

en: Items
tr: Öğeler

en: Desc
tr: Azalan

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Tab
tr: Sekme

en: Stats
tr: İstatistikler

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Features
tr: Özellikler

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Document
tr: Belge

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Apply
tr: Uygula

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: More link
tr: Devamı bağlantısı

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Column
tr: Sütun

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Add media
tr: Medya ekle

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Media name
tr: Medya adı

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
tr: Yüklenmiş dosya veya belge, örneğin bir PDF.
