Indiana University Paragraphs (2.0.5) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Images
hi: चित्र

en: Content
hi: सामग्री

en: Item
hi: वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: On
hi: चालू

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Categories
hi: वर्ग

en: File
hi: फ़ाइल

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: True
hi: सही

en: View
hi: देखें

en: Text
hi: लेख

en: All
hi: सभी

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Off
hi: बंद

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Desc
hi: अवरोही

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Video
hi: वीडियो

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Apply
hi: लागू करें

en: More link
hi: अधिक लिंक

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Background image
hi: पृष्ठभूमि पर छवि /चित्र

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Section Title
hi: संभाग शीर्षक

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
hi: एक अपलोड की गई फ़ाइल या दस्तावेज़, जैसे कि पीडीएफ।
