Indiana University Paragraphs (2.0.5) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Images
fa: تصاویر

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: True
fa: صحیح

en: View
fa: مشاهده

en: Text
fa: متن

en: All
fa: همه

en: Block
fa: قالبک

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Published
fa: منتشر شده

en: Items
fa: عنصر‌ها

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Tab
fa: زبانه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Video
fa: ویدیو

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Apply
fa: تایید

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Offset
fa: جابجایی

en: Paragraph
fa: فقره

en: Column
fa: ستون

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Add media
fa: افزودن رسانه

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Media name
fa: نام رسانه
