Indiana University Paragraphs (2.0.5) - en to uk translation catalogue (72 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Images
uk: Зображення

en: Content
uk: Вміст

en: Item
uk: Елемент

en: Type
uk: Тип

en: Language
uk: Мова

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Categories
uk: Категорії

en: File
uk: Файл

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: True
uk: Істина

en: View
uk: Перегляд

en: Section
uk: Розділ

en: Text
uk: Текст

en: All
uk: Все

en: Done
uk: Готово

en: Block
uk: Блок

en: Off
uk: Вимкнено

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Published
uk: Опубліковано

en: Items
uk: Елементи

en: Desc
uk: Спад

en: Background color
uk: Колір тла

en: Banner
uk: Банер

en: Provider
uk: Постачальник

en: Tab
uk: Вкладка

en: Stats
uk: Статистика

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Features
uk: Властивості

en: Feature
uk: Властивість

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Video
uk: Відео

en: Document
uk: Документ

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Webform
uk: Вебформа

en: Apply
uk: Застосувати

en: Upload Images
uk: Завантаження зображень

en: Columns
uk: Колонки

en: Panel
uk: Панель

en: Offset
uk: Зміщення

en: More link
uk: Посилання "Ще"

en: Headline
uk: Заголовок

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Column
uk: Колонка

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: hide
uk: приховати

en: Background image
uk: Зображення тла

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: features
uk: властивості

en: Add media
uk: Додати медіа

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Transcript
uk: Транскрипція

en: Media name
uk: Назва медіа

en: Entity browser
uk: Оглядач сутностей

en: Media Embed
uk: Вбудовування медіа

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
uk: Викладений файл чи документ, наприклад PDF.
