Indiana University Paragraphs (2.1.2) - en to ur translation catalogue (22 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Images
ur: تصاویر

en: Content
ur: متن

en: Item
ur: شے

en: Type
ur: قِسم

en: On
ur: آن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: File
ur: فائل

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Audio
ur: آڈیو

en: Text
ur: متن

en: Block
ur: بلاک

en: Header
ur: ہیڈر

en: Items
ur: سرخیاں

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
