Indiana University Paragraphs (2.1.4) - en to fr translation catalogue (53 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Content
fr: Contenu

en: Item
fr: Élément

en: On
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Categories
fr: Catégories

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: Link
fr: Lien

en: View
fr: Voir

en: Text
fr: Texte

en: All
fr: Tout

en: Done
fr: Terminé

en: Block
fr: Bloc

en: Off
fr: Désactivé

en: Header
fr: Entête

en: Items
fr: Éléments

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Banner
fr: Bannière

en: Tab
fr: Onglet

en: Stats
fr: Statistiques

en: Sort by
fr: Trier par

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Feature
fr: Fonctionnalité

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Video
fr: Vidéo

en: Tabs
fr: Onglets

en: Apply
fr: Appliquer

en: Upload Images
fr: Transférer les images

en: Columns
fr: Colonnes

en: Panel
fr: Panneau

en: More link
fr: Lien "plus"

en: Headline
fr: Titre principal

en: Attribution
fr: Paternité

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Column
fr: Colonne

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: hide
fr: masquer

en: Primary color
fr: Couleur primaire

en: Background image
fr: Image d'arrière-plan

en: Call to action
fr: Appel à l'action

en: Accordion
fr: Accordéon

en: features
fr: fonctionnalités (features)

en: Full content
fr: Contenu complet

en: Add media
fr: Ajouter un média

en: Master
fr: Principal

en: Secondary color
fr: Couleur secondaire

en: Media Embed
fr: Intégration de média

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
fr: Un fichier ou un document téléversé, tel qu'un PDF.

en: Header Level
fr: Niveau de titre
