Indiana University Paragraphs (2.1.7) - en to ru translation catalogue (68 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Images
ru: Изображения

en: Content
ru: Содержимое

en: Item
ru: Элемент

en: Type
ru: Тип

en: On
ru: Вкл

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Categories
ru: Категории

en: File
ru: Файл

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: View
ru: Просмотр

en: Audio
ru: Аудио

en: Section
ru: Раздел

en: Text
ru: Текст

en: All
ru: Все

en: Done
ru: Готово

en: Block
ru: Блок

en: Off
ru: Выкл

en: Header
ru: Шапка

en: Items
ru: Элементы

en: Desc
ru: По убыванию

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Banner
ru: Баннер

en: Tab
ru: Вкладка

en: Stats
ru: Статистика

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Features
ru: Особенности

en: Feature
ru: Особенность

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Video
ru: Видео

en: Document
ru: Документ

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Apply
ru: Применить

en: Upload Images
ru: Загрузка изображений

en: Columns
ru: Колонки

en: Panel
ru: Панель

en: More link
ru: Ссылка "Ещё"

en: Attribution
ru: Атрибуция

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Column
ru: Колонка

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: hide
ru: скрыть

en: Primary color
ru: Основной цвет

en: Background image
ru: Фоновое изображение

en: Accordion
ru: Аккордеон

en: features
ru: особенности

en: Full content
ru: Полная версия

en: Add media
ru: Добавить медиа

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Transcript
ru: Расшифровка

en: Slide Content
ru: Содержимое слайда

en: Media Embed
ru: Встроенный медиа

en: Accordion Section
ru: Секция аккордеона

en: Accordion Section Body
ru: Содержимое аккордеона

en: Accordion Section Title
ru: Заголовок аккордеона

en: Column Content
ru: Содержимое колонки

en: Tab Name
ru: Название вкладки

en: Drupal Block
ru: Блок Drupal

en: Tab Section
ru: Секция вкладки

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ru: Загруженный файл или документ, такой как PDF.
