Indiana University Paragraphs (2.2.2) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Images
ja: イメージ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Version
ja: バージョン

en: File
ja: ファイル

en: None
ja: なし

en: Quote
ja: 料金

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: View
ja: ビュー

en: Audio
ja: オーディオ

en: Section
ja: セクション

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Text
ja: テキスト

en: Layout
ja: レイアウト

en: Component
ja: コンポーネント

en: Components
ja: コンポーネント

en: Done
ja: 完了

en: Block
ja: ブロック

en: Off
ja: オフ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Items
ja: アイテム

en: Medium
ja: 中程度

en: Background color
ja: 背景色

en: Tab
ja: タブ

en: Features
ja: フィーチャー

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Video
ja: ビデオ

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Document
ja: ドキュメント

en: Tabs
ja: タブ

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Columns
ja: カラム

en: More link
ja: 続きへのリンク

en: Attribution
ja: 表示(Attribution)

en: Column
ja: カラム

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Card
ja: カード

en: Full content
ja: 全文

en: Add media
ja: メディアを追加

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ja: PDFなどのアップロード済みファイルやドキュメント。
