Indiana University Paragraphs (2.2.4) - en to gu translation catalogue (23 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Images
gu: છબીઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Categories
gu: શ્રેણીઓ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Link
gu: કડી

en: Small
gu: નાનું

en: Large
gu: મોટું

en: View
gu: જુઓ

en: Text
gu: લખાણ

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: Background color
gu: પૃષ્ઠભૂમિ રંગ

en: Stats
gu: સામાજિક સ્થિતી

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Columns
gu: સ્તંભો

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર
