Indiana University Paragraphs (2.2.7) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Images
fa: تصاویر

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Version
fa: نسخه

en: None
fa: هیچ

en: Quote
fa: نقل قول

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: View
fa: مشاهده

en: Section
fa: بخش

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: Component
fa: جزء

en: Components
fa: مؤلفه‌ها

en: Block
fa: بلوک

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Medium
fa: متوسط

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Tab
fa: زبانه

en: Stats
fa: وضعیت

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Video
fa: ویدیو

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: More link
fa: پیوند بیشتر

en: Column
fa: ستون

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: hide
fa: پنهان کن

en: component
fa: جزء
