ImageX Blocks (1.1.2) - en to de translation catalogue (51 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Previous
de: Vorherige

en: Next
de: Weiter

en: Prefix
de: Präfix

en: Description
de: Beschreibung

en: Size
de: Größe

en: Number
de: Zahl

en: Weight
de: Gewichtung

en: Image
de: Bild

en: Required
de: Erforderlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Display mode
de: Anzeigemodus

en: Options
de: Optionen

en: Created
de: Erstellt

en: Field name
de: Feldname

en: Field type
de: Feldtyp

en: Widget type
de: Steuerelementtyp

en: Rows
de: Zeilen

en: Hidden
de: Ausgeblendet

en: Reversed
de: Umgekehrt

en: Default value
de: Standardwert

en: Translatable
de: Übersetzbar

en: Tab Title
de: Titel des Reiters

en: Field Title
de: Feldtitel

en: Machine name
de: Systemname

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Icon path
de: Pfad zum Symbol

en: Bundle
de: Subtyp

en: Content fields
de: Inhalts-Felder

en: Video file
de: Video-Datei

en: Card
de: Karte

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Statistic
de: Statistik

en: Video URL
de: Video-URL

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Label display
de: Beschriftungsanzeige

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Full HTML
de: Vollständiges HTML

en: Third party settings
de: Einstellungen von Drittanbietern

en: Summary rows
de: Anzahl der Zeilen des Teasers

en: Target entity type
de: Ziel-Entitätstyp

en: Cards
de: Karten

en: Default value callback
de: Standard-Rückgabewert

en: Accordion Item
de: Akkordeonelement

en: Locally hosted images.
de: Lokal gespeicherte Bilder

en: Remote video
de: Extern gehostetes Video

en: Show in media library
de: In Medienbibliothek anzeigen

en: Allowed text formats
de: Erlaubte Textformate
