ImageX Blocks (1.1.2) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Suffix
fr: Suffixe

en: Size
fr: Taille

en: Links
fr: Liens

en: Number
fr: Nombre

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Required
fr: Requis

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Region
fr: Région

en: Display mode
fr: Mode d'affichage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Field type
fr: Type de champ

en: Widget type
fr: Type de widget

en: Banner
fr: Bannière

en: Rows
fr: Rangées

en: Hidden
fr: Caché

en: Revision
fr: Version

en: Reversed
fr: Inversé

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Translatable
fr: Traduisible

en: Tab Title
fr: Titre de l'onglet

en: Machine name
fr: Nom système

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Icon path
fr: Chemin de l'icône

en: Bundle
fr: Type

en: Video file
fr: Fichier vidéo

en: Card
fr: Fiche

en: Statistic
fr: Statistique

en: Video URL
fr: URL de la vidéo

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Label display
fr: Affichage de l'étiquette

en: Full HTML
fr: HTML complet

en: Third party settings
fr: Paramètres des tierces-parties

en: Summary rows
fr: Lignes de résumé

en: Target entity type
fr: Type d'entité cible

en: Cards
fr: Cartes

en: Default value callback
fr: Valeur par défaut de la procédure de rappel (callback)

en: Accordion Item
fr: Élément d'accordéon

en: Remote video
fr: Vidéo distante

en: Allowed text formats
fr: Formats de texte autorisés
