ImageX Blocks (1.1.2) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Description
it: Descrizione

en: Size
it: Dimensione

en: Links
it: Collegamenti

en: Number
it: Numero

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Region
it: Regione

en: Display mode
it: Modalità di visualizzazione

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: Field name
it: Nome del campo

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Widget type
it: Tipo di widget

en: Rows
it: Righe

en: Hidden
it: Nascosto

en: Revision
it: Revisione

en: Reversed
it: Invertito

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Translatable
it: Traducibile

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Video file
it: File video

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Label display
it: Visualizzazione etichetta

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Full HTML
it: HTML completo

en: Third party settings
it: Impostazioni di terze parti

en: Summary rows
it: Righe di sommario

en: Target entity type
it: Il tipo di entità target

en: Default value callback
it: Valore predefinito della callback
