ImageX Blocks (1.1.2) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Description
tr: Açıklama

en: Size
tr: Boyut

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Number
tr: Sayı

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Region
tr: Bölge

en: Display mode
tr: Görüntüleme modu

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Field name
tr: Alan adı

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Widget type
tr: Arayüz nesnesi türü

en: Rows
tr: Satırlar

en: Hidden
tr: Gizli

en: Revision
tr: Sürüm

en: Reversed
tr: Tersine

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Translatable
tr: Çevrilebilir

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Video file
tr: Video dosyası

en: Card
tr: Kart

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Video URL
tr: Video URL adresi

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Third party settings
tr: Üçüncü parti ayarları

en: Summary rows
tr: Özet satırları

en: Target entity type
tr: Hedef varlık tipi

en: Default value callback
tr: Varsayılan değer geri çağrısı

en: Remote video
tr: Uzak video

en: Allowed text formats
tr: İzin verilen metin biçimleri
