ImageX Blocks (1.1.2) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Description
uk: Опис

en: Size
uk: Розмір

en: Links
uk: Посилання

en: Number
uk: Число

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Region
uk: Область

en: Display mode
uk: Режим відображення

en: Options
uk: Опції

en: Created
uk: Створено

en: Field name
uk: Назва поля

en: Field type
uk: Тип поля

en: Widget type
uk: Тип віджета

en: Banner
uk: Банер

en: Rows
uk: Рядки

en: Hidden
uk: Приховано

en: Revision
uk: Редакція

en: Reversed
uk: Зворотній порядок

en: Default value
uk: Базове значення

en: Translatable
uk: Доступний для перекладу

en: Tab Title
uk: Ім'я Закладки

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Icon path
uk: Шлях до піктограми

en: Bundle
uk: Пакет

en: Video file
uk: Відеофайл

en: Card
uk: Картка

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Video URL
uk: URL відео

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Label display
uk: Відображення мітки

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Third party settings
uk: Сторонні налаштування

en: Summary rows
uk: Рядки резюме

en: Target entity type
uk: Тип цільової сутності

en: Cards
uk: Картки

en: Default value callback
uk: Базове значення для функції зворотнього виклику

en: Remote video
uk: Віддалене відео

en: Allowed text formats
uk: Дозволені текстові формати
