ImageX Blocks (1.1.3) - en to el translation catalogue (40 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Size
el: Μέγεθος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Number
el: Αριθμός

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Region
el: Περιοχή

en: Display mode
el: Τρόπος εμφάνισης

en: Options
el: Επιλογές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Rows
el: Γραμμές

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Translatable
el: Μεταφράσιμο

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Third party settings
el: Ρυθμίσεις τρίτων

en: Summary rows
el: Σειρές περίληψης

en: Target entity type
el: Τύπος οντότητας προορισμού

en: Default value callback
el: Επιστροφή κλήσης προκαθορισμένης τιμής
