ImageX Blocks (1.1.3) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Prefix
id: Awalan

en: Suffix
id: Akhiran

en: Description
id: Deskripsi

en: Size
id: Ukuran

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Number
id: Angka

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Region
id: Wilayah

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Widget type
id: Jenis widget

en: Rows
id: Baris

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Revision
id: Revisi

en: Reversed
id: Terbalik

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Translatable
id: Dapat diterjemahkan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Video file
id: File Video

en: Card
id: Kartu

en: Video URL
id: URL video

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Full HTML
id: HTML penuh

en: Third party settings
id: Pengaturan komponen pihak ketiga

en: Summary rows
id: Baris ringkasan

en: Target entity type
id: Tipe entity target

en: Default value callback
id: Callback nilai bawaan
