ImageX Blocks (1.1.3) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Description
ja: 説明

en: Size
ja: サイズ

en: Links
ja: リンク

en: Number
ja: 数値

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Region
ja: リージョン

en: Display mode
ja: 表示モード

en: Options
ja: オプション

en: Created
ja: 作成

en: Field name
ja: フィールド名

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Widget type
ja: ウィジェットタイプ

en: Banner
ja: バナー

en: Rows
ja: 行数

en: Hidden
ja: 非表示

en: Revision
ja: リビジョン

en: Reversed
ja: リバースされた

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Translatable
ja: 翻訳可能

en: Tab Title
ja: タブのタイトル

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Video file
ja: 動画ファイル

en: Card
ja: カード

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Video URL
ja: 動画URL

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Label display
ja: ラベルの表示位置

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Full HTML
ja: フル HTML

en: Third party settings
ja: サードパーティ設定

en: Summary rows
ja: 概要行数

en: Target entity type
ja: 対象エンティティタイプ

en: Default value callback
ja: デフォルトのバリューコールバック

en: Remote video
ja: 外部の動画
