ImageX Blocks (1.1.3) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Suffix
oc: Sufix

en: Description
oc: Descripcion

en: Size
oc: Talha

en: Links
oc: Ligams

en: Number
oc: Nombre

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Banner
oc: Bandièra

en: Rows
oc: Rengadas

en: Hidden
oc: Amagat

en: Reversed
oc: Inversat

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Translatable
oc: Tradusible

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
