ImageX Blocks (1.1.3) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Description
fa: شرح

en: Size
fa: اندازه

en: Links
fa: واصلیها

en: Number
fa: عدد

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Required
fa: اجباری

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Region
fa: ناحیه

en: ID
fa: هویت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Field name
fa: نام میدان

en: Field type
fa: نوع میدان

en: Widget type
fa: نوع

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Hidden
fa: پنهان

en: Revision
fa: تنقیح

en: Reversed
fa: معکوس

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Translatable
fa: قابل ترجمه

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Paragraph
fa: فقره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Third party settings
fa: تنظیمات ثانویه

en: Target entity type
fa: نوع عنصر مرجع

en: Default value callback
fa: callback از قبل معین
