ImageX Blocks (1.1.3) - en to ru translation catalogue (52 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Description
ru: Описание

en: Size
ru: Размер

en: Links
ru: Ссылки

en: Number
ru: Число

en: Weight
ru: Вес

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Required
ru: Обязательно

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Region
ru: Область

en: Display mode
ru: Режим отображения

en: Options
ru: Опции

en: Created
ru: Создано

en: Field name
ru: Имя поля

en: Field type
ru: Тип поля

en: Widget type
ru: Тип виджета

en: Banner
ru: Баннер

en: Rows
ru: Строки

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Revision
ru: Редакция

en: Reversed
ru: Оборот

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Translatable
ru: Переводимый

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Icon path
ru: Путь к пиктограмме

en: Bundle
ru: Набор

en: Video file
ru: Видео файл

en: Card
ru: Карточка

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Video URL
ru: URL-адрес видео

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Label display
ru: Отображение метки

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Full HTML
ru: Полный HTML

en: Third party settings
ru: Сторонние настройки

en: Summary rows
ru: Строк краткого содержания

en: Target entity type
ru: Целевой тип сущности

en: Default value callback
ru: Значение по умолчанию для функции обратного вызова

en: Locally hosted images.
ru: Размещённые локально изображения.

en: Remote video
ru: Внешнее видео

en: Show in media library
ru: Отображать в медиа библиотеке

en: Allowed text formats
ru: Разрешённые текстовые форматы
