ImageX Blocks (1.1.3) - en to ur translation catalogue (30 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Status
ur: حالت

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Description
ur: وضاحت

en: Size
ur: حجم

en: Links
ur: لنکس

en: Number
ur: نمبر

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Required
ur: درکار

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Region
ur: علاقہ

en: ID
ur: شناخت

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Translatable
ur: قابلِ ترجمہ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ

en: Third party settings
ur: تیسرے فریق کی ترتیبات

en: Default value callback
ur: طے شدہ قدر کا کال بیک
