Commerce Iyzipay Payment Gateway (2.0.4) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Error
fr: Erreur

en: Year
fr: Année

en: Month
fr: Mois

en: API key
fr: Clé d'API

en: Secret key
fr: Clé secrète

en: About
fr: À propos

en: You have entered an invalid credit card number.
fr: Vous avez saisi un numéro de carte bancaire invalide.

en: CVV
fr: Cryptogramme visuel

en: Card type
fr: Type de carte

en: Card number
fr: Numéro de carte

en: API URL
fr: URL API

en: You have entered an expired credit card.
fr: Vous avez saisi une carte de crédit dont la date a expirée.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
fr: Vous avez entré un numéro de carte de crédit d'un type de carte non pris en charge.

en: New credit card
fr: Nouvelle carte de paiement

en: The credit card type.
fr: Le type de carte de paiement.

en: Card expiration month
fr: Mois d'expiration de la carte

en: Card expiration year
fr: Année d'expiration de la carte

en: @card_type ending in @card_number
fr: @card_type se terminant par @card_number

en: The credit card expiration month.
fr: Le mois d'expiration de la carte de paiement.

en: The credit card expiration year.
fr: L'année d'expiration de la carte de paiement.

en: You have entered an invalid CVV.
fr: Vous avez saisis un code de vérification de la carte invalide (CVV).
