Commerce Iyzipay Payment Gateway (2.0.7) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Error
de: Fehler

en: Year
de: Jahr

en: Month
de: Monat

en: API key
de: API-Key

en: Secret key
de: Geheimer Schlüssel

en: About
de: Über

en: You have entered an invalid credit card number.
de: Die eingegebene Kreditkartennummer ist ungültig.

en: CVV
de: Kartenprüfnummer

en: Card type
de: Kreditkarten-Typ

en: Card number
de: Kreditkarten-Nummer

en: Insufficient funds
de: Unzureichende Geldmittel

en: API URL
de: API-URL

en: You have entered an expired credit card.
de: Die eingegebene Kreditkartennummer ist abgelaufen.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
de: Sie haben eine Kreditkartennummer eines nicht unterstützten Kartentyps eingegeben.

en: New credit card
de: Neue Kreditkarte

en: The credit card type.
de: Der Kreditkarten-Typ.

en: Card expiration month
de: Ablaufmonat der Karte

en: Card expiration year
de: Ablaufjahr der Karte

en: Name on Card
de: Name auf der Karte

en: @card_type ending in @card_number
de: @card_type die in @card_number endet

en: The credit card expiration month.
de: Der Monat, in dem die Kreditkarte abläuft.

en: The credit card expiration year.
de: Das Jahr, in dem die Kreditkarte abläuft.

en: You have entered an invalid CVV.
de: Es wurde ein ungültiger Card Validation Code (CDC) eingegeben.
