Javascript scripting (1.0.1) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Number
fa: عدد

en: Name
fa: نام

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: Bar
fa: خط

en: String
fa: رشته

en: Optional
fa: اختیاری

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Boolean
fa: منطقی
