Javascript scripting (1.0.1) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Number
hi: संख्या

en: Name
hi: नाम

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Boolean
hi: बूलियन
