Javascript scripting (1.0.1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Number
it: Numero

en: Name
it: Nome

en: String
it: Testo

en: Optional
it: Opzionale

en: Parameters
it: Parametri

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Parameters:
it: Parametri

en: Boolean
it: Booleano
