Javascript scripting (1.0.1) - en to mr translation catalogue (8 entries)

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Number
mr: अंक

en: Name
mr: नाव

en: String
mr: संज्ञा

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Boolean
mr: बूलीय
