Javascript scripting (1.0.1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Number
pt: Número

en: Name
pt: Nome

en: String
pt: Expressão

en: Optional
pt: Opcional

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Boolean
pt: Boleano
