Javascript scripting (1.0.1) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Number
tr: Sayı

en: Name
tr: İsim

en: Contacts
tr: İlişkiler

en: String
tr: Dize

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Boolean
tr: Mantıksal
