jCarousel (6.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Content
fa: محتوا

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: None
fa: هیچ

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: Vertical
fa: عمودی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Both
fa: هردو

en: Last
fa: آخرین

en: First
fa: اولین

en: Animation speed
fa: سرعت انیمیشن

en: Installed
fa: نصب شده

en: Skin
fa: پوسته

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
fa: ایجاد و تغییر استایل برای تولید تغییرات تصاویر مانند تصاویر انگشتی

en: Link image to
fa: تصویرا را پیوند بده

en: Nothing
fa: هیچ
