jCarousel (6.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Content
it: Contenuto

en: Disabled
it: Disattivato

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Vertical
it: Verticale

en: Advanced
it: Avanzate

en: Both
it: Entrambi

en: Last
it: Ultimo

en: seconds
it: secondi

en: First
it: Primo

en: Installed
it: Installato

en: Skin
it: Tema grafico

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
it: Crea e modifica gli stili per generare automaticamente immagini modificate (ad esempio miniature).

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Nothing
it: Niente
