jCarousel (8.x-4.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Content
ja: コンテンツ

en: Disabled
ja: 無効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: File
ja: ファイル

en: None
ja: なし

en: Before
ja: 前

en: After
ja: 後

en: Vertical
ja: 垂直

en: Advanced
ja: 高度

en: Both
ja: 両方

en: Last
ja: 最後

en: seconds
ja: 秒

en: First
ja: 最初

en: Animation speed
ja: アニメーション速度

en: Skin
ja: スキン

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
ja: サムネイルのように変換された画像を生成するためのスタイルを作成・更新。

en: Link image to
ja: 画像へのリンク

en: Nothing
ja: なし
