jCarousel (8.x-4.0) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Content
ro: Conținut

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: None
ro: Nimic

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Advanced
ro: Avansat

en: Both
ro: Ambele

en: Last
ro: Ultimul

en: seconds
ro: secunde

en: First
ro: Primul

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
ro: Crearea și modificarea stilurilor pentru generarea modificărilor imaginii ca miniaturi.

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Nothing
ro: Nimic
