Jelastic Info (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Status
fr: État

en: Value
fr: Valeur

en: Group
fr: Groupe

en: On
fr: Activé

en: Name
fr: Nom

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Off
fr: Désactivé

en: Nodes
fr: Nœuds

en: Domain
fr: Domaine

en: Down
fr: Bas

en: Property
fr: Propriété

en: Display name
fr: Nom de l'affichage

en: Updating
fr: Mise à jour

en: Environment
fr: Environnement

en: Node count
fr: Nombre de nœuds

en: Reports
fr: Rapports

en: Memory
fr: Mémoire

en: Broken
fr: Brisé

en: Stopping
fr: Arrêt

en: Migrating
fr: Migration en cours

en: Exporting
fr: Export en cours
