Jelastic Info (1.0.0-beta3) - en to kn translation catalogue (17 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Domain
kn: ಡೊಮೈನ್

en: Down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ

en: Updating
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Environment
kn: ವಾತಾವರಣ

en: Running
kn: ಚಾಲನೆಯಲ್ಲಿರುವ

en: Not configured
kn: ಸಂರಚಿತವಾಗಿರದ

en: Unavailable
kn: ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Memory
kn: ಮೆಮೊರಿ

en: Sleeping
kn: ನಿದ್ರಿಸುತ್ತಿರುವ

en: Broken
kn: ತುಂಡಾದ
