Jelastic Info (1.0.0-beta4) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Value
uk: Значення

en: Group
uk: Група

en: On
uk: Увімкнено

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Off
uk: Вимкнено

en: Nodes
uk: Матеріали

en: Domain
uk: Домен

en: RAM
uk: Пам’ять

en: Down
uk: Вниз

en: Property
uk: Властивість

en: Display name
uk: Назва

en: Updating
uk: Оновлення

en: Environment
uk: Середовище

en: Running
uk: Запущено

en: Test connection
uk: Перевірити з'єднання

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: Node count
uk: Кількість матеріалів

en: Reports
uk: Звіти

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Metric
uk: Метрична

en: Memory
uk: Пам'ять

en: Sleeping
uk: Засинаю

en: Broken
uk: Пошкоджено

en: Stopping
uk: Зупинка

en: CPU
uk: ЦПП

en: Migrating
uk: Перенесення

en: Disk
uk: Диск

en: Enable debug logging
uk: Увімкнути журнал зневадження
