JSON Field Utils (1.1.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Image
hi: चित्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Text
hi: लेख

en: Component
hi: अंग

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: Upload image
hi: तस्वीर डालिये

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Position
hi: स्थान

en: width
hi: चौड़ाई

en: height
hi: ऊंचाई

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: About
hi: के बारे में

en: pixels
hi: पिक्सेल
