JSON Field Utils (1.1.0-alpha8) - en to sv translation catalogue (55 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Quote
sv: Citera

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Icons
sv: Ikoner

en: Component
sv: Komponent

en: Components
sv: Komponenter

en: Upload image
sv: Ladda upp bild

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Gallery
sv: Galleri

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: General
sv: Allmän

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Link text
sv: Länktext

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Style
sv: Stil

en: width
sv: bredd

en: height
sv: höjd

en: Allowed file extensions
sv: Tillåtna filändelser

en: Tabs
sv: Flikar

en: Subtitle
sv: Underrubrik

en: Title text
sv: Text för titel

en: About
sv: Om

en: Column
sv: Kolumn

en: Embed
sv: Bädda in

en: pixels
sv: pixlar

en: Delete item
sv: Radera post

en: Row
sv: Rad

en: Add tab
sv: Lägg till flik

en: Tab title
sv: Titel på flik

en: Maximum file size
sv: Största filstorlek

en: Machine name:
sv: Maskinläsbart namn:

en: Alternative text
sv: Alternativ text

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)

en: Responsive image
sv: Responsiv bild

en: Maximum dimensions
sv: Största mått

en: Upload directory
sv: Uppladdningskatalog

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
sv: En katalog i förhållande till Drupals filkatalog där uppladdade bilder kommer lagras.

en: Allowed types: @extensions.
sv: Tillåtna filtyper: @extensions.

en: @size limit.
sv: Begränsning @size.
