JSON Field Utils (1.1.0-alpha12) - en to fi translation catalogue (67 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Quote
fi: Lainaus

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Text
fi: Teksti

en: Icons
fi: Ikonit

en: Component
fi: Komponentti

en: Components
fi: Komponentit

en: Upload image
fi: Lataa kuva

en: Block
fi: Lohko

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Gallery
fi: Galleria

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Position
fi: Sijoitus

en: Block Name
fi: Lohkon nimi

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Style
fi: Tyyli

en: width
fi: leveys

en: height
fi: korkeus

en: Allowed file extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Apply
fi: Käytä

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Title text
fi: Otsikkoteksti

en: Usage
fi: Käyttö

en: About
fi: Tietoja

en: Column
fi: Palsta

en: Embed
fi: Upota

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: pixels
fi: pikseliä

en: Delete item
fi: Poista rivi

en: Row
fi: Rivi

en: Maximum file size
fi: Suurin sallittu tiedostokoko

en: Machine name:
fi: Koneluettava nimi:

en: Alternative text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Component name
fi: Komponentin nimi

en: Responsive image
fi: Responsiivinen kuva

en: Entity title
fi: Entiteetin otsikko

en: Maximum dimensions
fi: Suurimmat sallitut mittasuhteet

en: Upload directory
fi: Tallennushakemisto

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
fi: Hakemisto suhteessa Drupalin tiedostot-hakemistoon, johon lähetetyt kuvat tallennetaan.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
fi: Jos tämä kohta jätetään tyhjäksi, tiedostojen suurin sallittu koko on PHP:n suurin sallittu lähetyskoko @size.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
fi: Tätä suuremmat kuvat skaalataan pienemmiksi.

en: Allowed types: @extensions.
fi: Sallitut tiedostotyypit: @extensions.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
fi: Kuvien on oltava mitoiltaan suurempia kuin <strong>@min</strong> pikseliä. Jos kuva on suurempi kuin <strong>@max</strong> pikseliä, sitä pienennetään.

en: @size limit.
fi: Rajoitus: @size.
