Drupal QuickBooks Integration (8.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Remove
id: Hapus

en: Refresh
id: Segarkan

en: Payment
id: Pembayaran

en: here
id: di sini

en: Display label
id: Label tampilan

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Percentage
id: Persentase

en: Tax
id: Pajak

en: Component name
id: Nama komponen

en: Tax type
id: Jenis pajak
