Drupal QuickBooks Integration (8.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Remove
pt: Remover

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Terms
pt: Termos

en: Invoice
pt: Fatura

en: Payment
pt: Pagamento

en: here
pt: aqui

en: Account type
pt: Tipo de conta

en: Display label
pt: Exibir etiqueta

en: Payment method
pt: Método de pagamento

en: Percentage
pt: Percentagem

en: Rate
pt: Taxa

en: VAT
pt: IVA

en: Saving...
pt: A guardar...

en: Tax
pt: Imposto

en: Component name
pt: Nome do componente

en: Tax type
pt: Tipo de imposto

en: Add rate
pt: Adicionar taxa

en: Territory
pt: Território

en: Territories
pt: Territórios

en: Rates
pt: Taxas

en: Add territory
pt: Adicionar território

en: Please add at least one rate.
pt: Por favor adicione pelo menos uma taxa.

en: Please add at least one territory.
pt: Por favor adicione ao menos um território

en: Consumption tax
pt: Imposto de consumo
