Drupal QuickBooks Integration (8.x-1.0-rc2) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Development
ja: 開発

en: Remove
ja: 削除

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Terms
ja: ターム

en: Invoice
ja: 請求書

en: Payment
ja: 決済

en: here
ja: こちら

en: Production
ja: 運用中

en: Display label
ja: ディスプレイラベル

en: Payment method
ja: 決済方法

en: Percentage
ja: パーセンテージ

en: Rate
ja: 税率

en: Tax
ja: 税

en: Component name
ja: コンポーネント名

en: Tax type
ja: 税タイプ
