Drupal QuickBooks Integration (8.x-1.0-rc2) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Remove
ro: Elimină

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Invoice
ro: Factura

en: Payment
ro: Plată

en: here
ro: aici

en: Production
ro: Producţie

en: Display label
ro: Etichetă de afișare

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Percentage
ro: Procentaj

en: VAT
ro: TVA

en: Tax
ro: Taxă

en: Tax type
ro: Tip de impozit

en: Add rate
ro: Adăugați rata

en: Territory
ro: Teritoriu

en: Territories
ro: Teritorii

en: Rates
ro: Rate

en: Round tax at the order item level
ro: Taxă rotundă la nivelul elementului de comandă

en: Used to identify the applied tax in order summaries.
ro: Folosit pentru a identifica taxa aplicată în rezumatele comenzii.

en: The tax type will be used if both the customer and the store belong to one of the territories.
ro: Tipul de impozit va fi utilizat dacă atât clientul, cât și magazinul aparțin unuia dintre teritorii.

en: Add territory
ro: Adăugați teritoriu

en: Please add at least one rate.
ro: Vă rugăm să adăugați cel puțin o rată.

en: Please add at least one territory.
ro: Vă rugăm să adăugați cel puțin un teritoriu.

en: Consumption tax
ro: Impozit pe consum
