Drupal QuickBooks Integration (8.x-1.0-rc1) - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Remove
ru: Удалить

en: Refresh
ru: Обновить

en: Terms
ru: Термины

en: Invoice
ru: Счет

en: Payment
ru: Оплата

en: here
ru: здесь

en: Account type
ru: Тип учётной записи

en: Tax name
ru: Имя налога

en: Display label
ru: Метка для показа

en: Payment method
ru: Способ оплаты

en: Percentage
ru: Процент

en: Rate
ru: Ставка

en: VAT
ru: НДС

en: Tax
ru: Налог

en: Component name
ru: Имя компонента

en: Tax type
ru: Тип налога

en: Add rate
ru: Добавить ставку

en: Territory
ru: Территория

en: Territories
ru: Территории

en: Rates
ru: Ставки

en: Round tax at the order item level
ru: Округлять налоги на уровне позиции заказа.

en: Add territory
ru: Добавить территорию
