Jmol (8.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Center
pt: Centrar

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: About
pt: Sobre

en: Science
pt: Ciência
